Cdie-wloclawek.pl
Środki transportu

Środki transportu

We Włocławku nie tylko jest mnóstwo rozmaitych podmiotów gospodarczych, przedsiębiorstw czy też organizacji, ale także dynamicznie rozwija się szeroko rozumiany transport. Więcej na ten temat przeczytasz w dalszych fragmentach.
Środki transportu, które kursują po Włocławku są uzależnione od działalności Referatu Publicznego Transportu Zbiorowego, jaki podlega natomiast Urzędowi Miasta Włocławek, ponieważ to ta instytucja trudni się organizacją komunikacji miejskiej na terenie całej miejscowości. Jeżeli natomiast chodzi o usługi przewozowe w kontekście ich wykonywania, to jest to już kwestia uzależniona od MPK Włocławek. MPK dysponuje na dziś dzień ponad sześćdziesięcioma autobusami w swym zapleczu taborowym, z czego mowa w przeważającej większości o pojazdach wyprodukowanych przez znaną markę Solaris. Jelcz z kolei to druga z marek, jakiej autobusy jeżdżą po Włocławku, z tą różnicą, iż Jelczy jest dosłownie kilka. Poza tym, miasto posiada dziewiętnaście linii autobusowych, które stanowią połączenia stałe. Jest tam również kilka linii pospiesznych, a ściślej rzecz biorąc cztery, jakie uruchamia się w przypadkach wyjątkowych uroczystości czy świąt i wydarzeń rozgrywających się w mieście.

Dwa lata temu natomiast przewoźnik transportował łącznie dziesięć milionów pasażerów, pokonując ponad cztery kilometry dystansu, a wyniki te z roku na rok są powiększane. W usługach przewozowych z kolei trzeba zwrócić uwagę także na działalność Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego SA, a zatem dawnego PKS.