Cdie-wloclawek.pl
Zabytki

Zabytki

Szukasz niebanalnego miejsca na geograficznej mapie Polski, które warte jest odwiedzenia? Chociażby raz w życiu warto zajrzeć w rejon Włocławka, który wcale nie jest małą miejscowością, ale posiada szereg ciekawych zabytków i miejsc kultury oraz rozrywki, z jakich warto skorzystać. Więcej informacji o Włocławku od strony artystycznej w dalszych fragmentach.
Punktem pierwszym u turystów wybierających się w rejon Włocławka zdecydowanie powinna być przepiękna bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jaka stworzona została wieki temu i którą warto jest obejrzeć i to niezależnie od podejścia osobistego do wiary i religii. To po prostu perła architektoniczna, jaka zasługuje na uwagę. Jest to kościół gotycki w swym stylu, którego budowa rozpoczęła się w roku 1340. Ta data Integracja sensoryczna Warszawa wiąże się również z poświęceniem kamienia węgielnego. W roku 1411 natomiast kościół został konsekrowany, a między dziewiętnastym a dwudziestym wiekiem doszło do jego najsilniejszych i najbardziej dynamicznych przebudów. Modernizacja obiektu sprawiła, że obiekt całkowicie zmodyfikowano, a w roku 1881 do użytku oddany był trzykondygnacyjny budynek, który miał charakterystyczne wieże. Wewnątrz warto docenić najstarsze witraże.

Plac Kopernika natomiast to kolejny punkt na mapie Włocławka, także ważny do obejrzenia. Jest tam bazylika katedralna WNMP, jak również kościół św. Witalisa. Jest tam też układ architektoniczny Wyższego Seminarium Duchownego oraz Muzeum Diecezjalne. Ponadto warto też wspomnieć o późnogotyckim kościele świętego Jana Chrzciciela z pierwszej połowy szesnastego stulecia. To dawna fara miejska. Na uwagę zasługuje też Pałac Biskupi oraz prałatówka znajdująca się na ul. Kopernika.