Cdie-wloclawek.pl
Z czego słynie Włocławek?

Z czego słynie Włocławek?

Wybierasz się na wycieczkę w rejon Kujaw? Obowiązkowym punktem na Twojej turystycznej mapie powinien być Włocławek. Zajrzyj dalej, aby dowiedzieć się na co masz zwrócić szczególną uwagę, odwiedzając ten teren.
Poza Centrum Kultury Browar B, o którym wspominaliśmy już niejednokrotnie na łamach naszego portalu, warto w kontekście placówek kulturalno-rozrywkowych wymienić również Teatr Impresyjny imienia Włodzimierza Gniazdowskiego. Jest to obiekt kultury, jaki wiązał w sobie nierzadko występy rozlicznych aktorów polskich. Na przełomie pierwszych lat jego działalności, skupił on niemal sto tysięcy widzów. Ponadto, na stałe cechuje się także grupowaniem pary grup amatorskich, są to typowe niedziałające profesjonalnie zespoły teatralne. Wartym uwagi obiektem jest także Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne Teatr Nasz, które jest aktywną grupą teatralną i specjalizuje się w przygotowywaniu rozmaitych imprez i przedsięwzięć kulturalnych o charakterze cyklicznym, mających zasięg ogólnokrajowy.

Jeżeli chodzi o koncentrację całej kultury i historii Włocławka, to bez wątpienia wyróżnia się w tym kontekście obiekt jakim jest Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. To miejsce, w którym znajduje się pięć placówek, z czego istotny jest Gmach Główny udostępniany odwiedzającym muzeum turystom non stop, bowiem posiada stałe wystawy, a także organizuje bardzo często wydarzenia czasowe oraz rozmaite imprezy. Tam można podziwiać między innymi obrazy Jacka Malczewskiego, czy Olgi Boznańskiej bądź Marcello Bacciarelli.