Cdie-wloclawek.pl
Co warto zwiedzić we Włocławku

Co warto zwiedzić we Włocławku

Wybierasz się na wczasy do Włocławka? Z pewnością będziesz zadowolony, ponieważ poza tym, iż jest to prężnie rozwijające się centrum przemysłowe, to zdecydowanie miejscowość warta wyróżnienia w kategorii ośrodek rozrywkowo-kulturalny. Ponadto trzeba też dodać, iż Włocławek zasługuje na wyszczególnienie w związku z zabudową architektoniczną i ciekawymi zabytkami, jakie się w nim znajdują. O tym przeczytasz też w niniejszym tekście.

Na wstępie kilka słów na temat tak zwanego Czarnego Spichrza, czyli obiektu o charakterze historycznym, który wzniesiony był na przestrzeni dwóch wieków, to jest między osiemnastym a dziewiętnastym. Jest on zlokalizowany w rejonie dwóch ulic – Wyszyńskiego oraz Piwnej. We Włocławku zawsze trzeba obejrzeć także Wzorcownię, czyli centrum handlowe i usługowe, które poza tym, że ma sporo do zaoferowania oświetlenie uliczne w kategorii handel i usługi, dodatkowo kusi swym pięknym wyglądem architektonicznym. Nawiązuje do wyglądu fabryk z dziewiętnastego wieku, w tym do Włocławskich Fabryk Fajansu. Kolejny obowiązkowy punkt wycieczki do opisywanej miejscowości to Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. Trafisz do owej placówki, będąc w okolicy ul. Słowackiego. Z kolei na listach najważniejszych zabytków wyróżniany jest zawsze Pałac Muhsama, znajdujący się przy ul. Kościuszki.

Do tego wyróżnić trzeba niegdyś funkcjonujący Browar Bojańczyka, jaki powstawał w okresie między 1832 rokiem a rokiem 1880. Jest on z czasem poddany modyfikacjom, które sprawiają, iż ulega przekształceniu na nadrzędną siedzibę Centrum Kultury Browar B. Ponadto zabytkowy jest też kościół świętego Stanisława, który powstał w okresie dwudziestolecia międzywojennego. W roku 1958 obiekt został konsekrowany, znajduje się na styku dwóch ulic- Wiejskiej oraz Żeromskiego.